•   Piątek, 12 lipca 2024

Fizyczne skutki picia alkoholu

Wiele osób uważa alkohol za "bezpieczny" narkotyk. Mimo to może on powodować wiele długo- i krótkoterminowych zmian zdrowotnych wynikających z oddziaływania alkoholu na organizm. Naucz się rozpoznawać fizyczne skutki picia alkoholu i rozpoznawać, kiedy nadszedł czas, aby odwiedzić centra detoksykacji alkoholowej w Teksasie.

Fizyczne skutki picia alkoholu

Według Healthline, fizyczne efekty alkoholu zaczynają się w momencie rozpoczęcia picia. Spożywaj zbyt dużo, a możesz się zataczać, rozmywać mowę lub doświadczać ekstremalnych wahań nastroju. W przypadku upośledzenia, wpływa to również na Twoją koordynację i czas reakcji. Ta zależność sprawia, że nigdy nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, będąc pod wpływem alkoholu.

Poważne skutki zdrowotne

Długotrwałe problemy zdrowotne mogą również wynikać z przewlekłego nadużywania alkoholu. Jedną z najczęstszych jest marskość wątroby - stan, którego kobiety doświadczają częściej niż mężczyźni. Marskość wątroby występuje wtedy, gdy wątroba nie jest w stanie usunąć toksyn, co prowadzi do powstania blizny, która ostatecznie ją niszczy.

Alkohol zakłóca trawienie, powodując wzdęcia, gazy i częste biegunki. Trzustka może również produkować zbyt wiele enzymów, co prowadzi do przewlekłego zapalenia trzustki. Niektóre inne fizyczne efekty działania alkoholu mogą być:

  • Osteoporoza Centralne uszkodzenie układu nerwowego Powikłania cukrzycy Częstsze infekcje wirusowe Uszkodzenie serca Rak Zagrożenia u kobiet w ciąży

Wpływ alkoholu na organizm staje się jeszcze poważniejszy, gdy kobieta w ciąży pije, ponieważ nienarodzone dziecko ma zwiększone ryzyko wystąpienia wrodzonej niepełnosprawności. Dziecko może również rozwinąć alkoholowy zespół płodowy, w którym to przypadku mózg może nie rozwijać się prawidłowo. Jeśli spodziewasz się, że będziesz miała problem z nadużywaniem alkoholu, musisz szukać pomocy lekarskiej już teraz.

Kiedy szukać leczenia fizycznych skutków nadużywania alkoholu

Czas odwiedzić nasze kobiece i męskie centrum rehabilitacji alkoholowej w Teksasie, kiedy nie możesz już kontrolować swojego picia. Może zaczniesz myśleć, że będziesz miał tylko jednego lub dwóch, ale zawsze skończysz odurzony. Być może nie będziesz w stanie funkcjonować, jeśli nie napijesz się alkoholu. Tak czy inaczej, są to oznaki poważniejszego problemu z alkoholem.

Nie czekaj, aż doświadczysz poważnych problemów prawnych, finansowych lub w związku, zanim zaczniesz szukać pomocy. W "The Right Step" zapewniamy ci wszystkie narzędzia, których potrzebujesz, abyś był trzeźwy.

Programy Centrum Alkoholowej Rehabilitacji

Jeśli Ty lub Twoja ukochana osoba doświadczyła fizycznych skutków picia alkoholu z pierwszej ręki, odwiedź The Right Step. Tutaj możesz skorzystać z naszych licznych programów, które obejmują:

  • Medyczna detoksykacja Odwykowa rehabilitacja farmakologiczna Terapia grupowa Profilaktyka odwykowa Profilaktyka pooperacyjna

Nasze programy terapeutyczne projektujemy tak, aby traktować Cię psychicznie, fizycznie, duchowo i emocjonalnie. Lecząc całą osobę, znacznie zwiększają się Twoje szanse na uzyskanie i utrzymanie trzeźwości. Dostosowujemy również nasze plany leczenia tak, aby jak najlepiej pasowały do każdej osoby. Nie zmagaj się już z tym problemem, jeśli opieka, której potrzebujesz, jest dostępna w The Right Step.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾