•   Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
Porady

Co to znaczy pić do upadłego?

Nadszedł czas, aby zmienić, a przynajmniej zmienić sposób, w jaki myślimy o piciu. "Picie do upadłego" często przypomina bractwa, z kuflem piwa, morzem plastikowych kubków i wymiotującymi na przednim trawniku dzieciakami z college'u. Czy ten obrazek kwalifikuje się jako obraz pijaństwa? Tak, ale jest to obraz niekompletny. Musimy poszerzyć obraz picia tak, aby odpowiednio objąć nim osoby, które często nie zdają sobie z tego sprawy, a cierpią z powodu takich zachowań. Dodatkowo, musimy promować trwałe wyzdrowienie.

Co to znaczy pić do upadłego? i Kim są ludzie, którzy tak robią?

Uczniowie szkół wyższych i wiosenni rozbójnicy dostają zły rap za swoje zachowania związane z piciem. Jednak tak się składa, że są bardziej widoczni pod względem demograficznym. Nie stanowią oni największej grupy demograficznej pijących. Robią to młodzi profesjonaliści i dorośli w średnim wieku z odrobiną dochodu rozporządzalnego.

Mimo, że studenci często piją "do upadłego", 70 procent epizodów dotyczy osób dorosłych w wieku 26 lat i starszych. Oni nie robią stojaki beczki w piwnicach swoich przyjaciół lub taniec na stołach w South Padre. Odkładają jednak na tyle dużo, aby zakwalifikować się do kategorii pijących do upadłego. Często piją w zaciszu własnego mieszkania, w domach przyjaciół lub w godzinach po pracy. Dodatkowo, ci młodzi ludzie piją wyborne wina i wyszukane koktajle z drogimi alkoholami. Dlatego też ludzie nie myślą o nich jak o pijakach.

W związku z tym sprawa jest usprawiedliwiona, przeoczona i ignorowana. Studenci nie są jedynymi, którzy spotykają się z negatywnymi skutkami zachowań związanych z piciem. Dorośli w każdym wieku, którzy piją za dużo, stoją w obliczu tego samego ryzyka, a stawka może być jeszcze wyższa. Dzieje się tak dlatego, że mają pracę, rodziny i inne obowiązki dla dorosłych, które muszą utrzymać. Często potrzebują świadomości, edukacji i sposobów na rzucenie palenia po studiach.

Co składa się na picie do upadłego?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są pijakami, ponieważ nie wiedzą, co to znaczy. Według CDC "National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism" (Narodowy Instytut Nadużyć Alkoholowych i Alkoholizmu) definiuje picie do upadłego jako wzorzec picia, który podnosi stężenie alkoholu we krwi (BAC) do 0,08 grama procent lub więcej. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy mężczyźni spożywają pięć lub więcej drinków, a kobiety cztery lub więcej w ciągu około dwóch godzin".

Czy picie alkoholu do upadłego stanowi problem?

Podczas gdy spożywanie alkoholu jest często zachęcane jako brama do zabawy i spełnienia życia, Takie picie rzadko jest przedstawiane publicznie w pozytywnym świetle. Nawet dzieci, które się w to angażują, często wyczuwają, że jest to mniej niż zdrowe zachowanie, bez względu na to, jak bardzo mogą się tym chwalić swoim znajomym.

Konsekwencje zdrowotne

Ale picie do upadłego, choć może prowadzić do zatrucia alkoholowego i śmierci, często nie prowadzi do tak drastycznego i tragicznego końca. Spektrum tego, co stanowi takie picie, jest przestronne, od łagodniejszego do średniego i ekstremalnego picia do upadłego. Co więc jest tak niebezpiecznego w tym nadmiernym piciu dla dojrzałej osoby dorosłej? Poza tym, że połowa następnego dnia poświęca się pielęgnowaniu nieuchronnego kaca, jeśli młody profesjonalista chce wychodzić kilka razy w miesiącu i naprawdę "dobrze się bawić", czy jest to coś, czego należy się obawiać?

Jest to powód do niepokoju, ponieważ rzadko kiedy konsekwencje są konsekwentnie tak proste. Takie picie rzadko jest tylko kwestią kilku przyjaciół idących do baru i pijących więcej niż ich udział w krótkim odstępie czasu. To coś więcej niż tylko spędzanie czasu wolnego, śmiech lub oglądanie meczów w telewizji, a następnie powrót do domu i nazywanie go nocą. To może prowadzić do poważnych obrażeń.

Powszechne urazy

Podczas gdy nadmierne picie powoduje nadmierne obciążenie wątroby, jest to negatywny skutek zdrowotny, który może nie być obserwowany przez wiele lat. Istnieją jednak bardziej bezpośrednie obawy związane z nadmiernym piciem. Możliwość wystąpienia wszystkich poniższych urazów wzrasta, gdy jest się pod wpływem nadmiernego picia alkoholu:

  • Występowanie potknięć i upadków
  • Potknięcie się w ruchu drogowym
  • Rany odniesione w wyniku walk

A wszystko to przed jazdą jest uwzględnione w równaniu. Bo tak, pijacy nadal będą wsiadać za kierownicę samochodu. Dodatkowo, obniżone zahamowanie zwiększa również chęć do uprawiania niezabezpieczonego seksu, a tym samym zwiększa ryzyko wystąpienia chorób przenoszonych drogą płciową lub niezamierzonej ciąży. Kobiety pijące są bardziej narażone na gwałt i napaść seksualną.

Utrata produktywności

Takie picie powoduje utratę produktywności w pracy i ogólnie w życiu. Nie da się tego uniknąć, choć często temu zaprzeczają. Wydatki związane z ciężkim piciem mogą również prowadzić do braku bezpieczeństwa finansowego. Ponadto nieprzewidywalność wzorców zachowań po pijanemu może nadwerężyć normalne relacje.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾