•   Czwartek, 30 maja 2024
Leczenie

Niebezpieczeństwa mieszania alkoholu i Adderall: Nowy narkotyk imprezowy

Studenci, a nawet licealiści, czasami nadużywają Adderall w celu skorzystania z jego efektów stymulujących. Niektórzy studenci używają go w celu spędzenia późno w nocy studiuje, ale jest inny rekreacyjny wykorzystanie Adderall, który zyskuje popularność: mieszanie go z alkoholem.

Dlaczego niektórzy ludzie mieszają Adderall i alkoholu?

Picie alkoholu podczas gdy na wszelkie leki na receptę nigdy nie jest wskazane. Poważne reakcje mogą wystąpić. Ale na kampusach uczelni w całym kraju, studenci są "prepping" dla stron biorąc Adderall. Mogą wziąć tabletki doustnie lub zmiażdżyć i wciągnąć je jako proszek, który daje szybszy efekt. Racjonalizacja jest taka: jeśli Adderall daje energię i alkohol sprawia, że senność, biorąc Adderall przed nocą picia powinny zachować energię przez całą noc i imprezowania jak nie ma jutra. Ta logika jest absolutnie błędne. Te dwie substancje nie znoszą się nawzajem. Zamiast tego mogą wywoływać niebezpieczne skutki uboczne. Próba wypicia jak największej ilości alkoholu może łatwo doprowadzić do zatrucia alkoholowego, które bez odpowiedniej pomocy medycznej może być śmiertelne. Biorąc stymulant w połączeniu z alkoholem oznacza, że nie będzie tak świadomy, jak odurzony jesteś, co podnosi ryzyko zatrucia alkoholowego do zupełnie nowego poziomu.

Symptomy interakcji alkoholu i Adderallu

Jeśli studenci uważają, że rekreacyjne korzystanie z Adderall jest zabawa, zwłaszcza w połączeniu z alkoholem, powinny one rozważyć, czy negatywne skutki uboczne takiego stosowania są "zabawa" zbyt. Objawy interakcji alkoholu i Adderall mogą obejmować:

  • Paranoja Urojenia Halucynacje Drgawki Migreny Nudności Wymioty Bezsenność Arytmia (nieregularne bicie serca)

Skutki uboczne stosowania Adderall na własną rękę, zwłaszcza u kogoś bez ADD, mogą obejmować:

  • Udar mózgu Arytmia Wysokie ciśnienie krwi Ekstremalne wahania nastroju Paranoja Agitacja Bezsenność

Rekreacyjne korzystanie z Adderall jest niebezpieczne. Łączenie go z alkoholem, nawet jeśli masz legalną receptę na Adderall, jest jeszcze bardziej ryzykowne. W celu uniknięcia tych skutków ubocznych i objawów, jak również ewentualnego uzależnienia, leczenie powinno być poszukiwane. Nie warto umieszczać swoje życie na linii dla jednej nocy tak zwanej "zabawy".

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾