•   Czwartek, 30 maja 2024
Informacje

35 przełomowych materiałów na temat niszczącej choroby, jaką jest uzależnienie

Szukasz zasobów, które pomogą Twojemu dziecku w zmianie?

Czy pomocna byłaby dla Ciebie lista zbiorcza?

Kiedy odkryłam, że moje dzieci używają substancji psychoaktywnych, zdałam sobie sprawę, że muszę znaleźć materiały, które pomogą mi znaleźć odpowiedzi.

Jak we wszystkim, najważniejsze jest odrobienie pracy domowej. Szukaj wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów, aby znaleźć najlepsze miejsce dla swojego dziecka.

Informacje i zasoby na temat używania substancji i uzależnień są bardzo potrzebne.

Dobrze jest, gdy rodzice jak najszybciej dowiadują się o możliwościach pomocy. Szukanie pomocy po tym, jak rodzice zorientują się, że ich dziecko ma problemy z narkotykami lub alkoholem, nigdy nie jest łatwe.

Fentanyl to obecnie epidemia. Potrzebujemy więcej środków zapobiegawczych i informacji, aby pomóc naszym dzieciom zachować bezpieczeństwo.

Niektóre dzieci eksperymentują, a potem odpuszczają. Niektóre mogą latami tkwić w nałogu, zanim rodzice zrozumieją, jak poważny jest to problem.

Gdy zauważysz, że Twoje dziecko ma problemy, poszukaj materiałów, które mogą mu pomóc.

Oto książki, filmy, kursy online i strony internetowe, które mi pomogły.

Mam nadzieję, że dzięki nim dowiesz się więcej o zaburzeniach związanych z używaniem substancji i wejdziesz na ścieżkę prowadzącą do wyzdrowienia.

Książki o uzależnieniu i pomoc dla członków rodziny

Uzależniające myślenie: Understanding Self Deception, autorstwa Abrahama J. Twerskiego, M.D ., mówi o tym, jak zwodnicze myślenie o sobie może podważyć poczucie własnej wartości i zagrozić trzeźwości osoby zdrowiejącej.

KsiążkaBeyond Addiction (Poza uzależnieniem) autorstwa Jeffa Foote'a, dr Carrie Wilkins i dr Nicole Kosanke pokazuje czytelnikom, jak mogą wykorzystać życzliwość, pozytywne wzmocnienie oraz strategie motywacyjne i behawioralne, aby pomóc bliskim w zmianie.

Zachęć bliską osobę do trzeźwości: Alternatives to Nagging, Pleading, and Threatening, autorstwa Roberta J. Myersa Ph.D. i Brendy L. Wolfe Ph.D., opisuje wieloaspektowy program, który wykorzystuje wspierające, niekonfrontacyjne metody, aby pomóc rodzinom osób zmagających się z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Książka "If You Loved Me, You'd Stop! " autorstwa Lisy Fredericksen wyjaśnia, na czym polega radzenie sobie z piciem przez bliską osobę, które jest tak szkodliwe dla zdrowia fizycznego i emocjonalnego członków rodziny.

Inside Rehab: The Surprising Truth About Addiction Treatment-and How to Get Help That Works, autorstwa Anne M. Fletcher , to otwierająca oczy wycieczka po branży leczenia uzależnień. Książka bada rozdźwięk między tym, co powinno się dziać, a tym, co się dzieje w programach leczenia.

The Journey of the Heroic Parent: Your Child's Struggle & the Road Home , autorstwa Brada Reedy'ego, Ph.D., zabiera czytelnika w podróż do szczęśliwszej, zdrowszej relacji z dzieckiem i samym sobą.

Nie przez przypadek: How Parents Boost Their Teen's Success In and After Treatment, autorstwa Tima Thayne'a, Ph.D., angażuje czytelników poprzez solidne badania, proste ćwiczenia i porywające historie zaczerpnięte z życia Thayne'a i salonów setek amerykańskich domów.

The Parallel Process: The Parallel Process:Growing Alongside Your Adolescent & Young Adult Child in Treatment, autorstwa Krissy Pozatek, pomaga rodzicom wykorzystać ten czas, kiedy ich dziecko jest w trakcie leczenia, do rozpoznania, że ich własne wzorce mogły przyczynić się do upadku ich rodziny.

Poradnik dla rodziców w 20 minut, Centrum Motywacji i Zmiany , pomaga rodzicom nauczyć się technik motywacyjnych i wzmocnienia wspólnotowego (Community Reinforcement and Family Training). Książka zawiera pomocne strategie dotyczące komunikacji, konsekwencji i samoopieki.

Wspomnienia o uzależnieniach

A Very Fine House, Barbary Cofer Stoefen, to wspomnienia matki, której rodzina w stylu Norman Rockwell została wywrócona do góry nogami przez uzależnienie córki od mety i przestępczości.

Beautiful Boy, Davida Sheffa, to niesamowity i bestsellerowy pamiętnik o uzależnieniu syna i spustoszeniu, jakie spowodował w rodzinie.

Broken Williama Cope'a Myersa to historia uzależnienia Williama od narkotyków. Jest to wspaniały przykład tego, że uzależnienie nie jest dyskryminujące.

If You Love Me: A Mother's Journey Through Her Daughter's Opioid Addiction, autorstwa Maureen Cavanagh to historia matki, która nagle znalazła się na pierwszej linii frontu epidemii opioidów, gdy jej córka walczy z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych - i w końcu musi się z nim zmierzyć.

The Lost Years, autorstwa Kristiny Wandzilak i Constance Curry , opowiada o uzależnieniu Kristiny i podróży jej mamy, która próbuje pomóc jej i poradzić sobie z uzależnieniem.

Stay Close, autorstwa Libby Cataldi, to historia syna Libby, Jeremy'ego, który popadł w uzależnienie od heroiny, a także opowieść o tym, jak ważne jest pozostawanie w emocjonalnej bliskości.

The Joey Song, autorstwa Sandy Swenson, to opowieść o wieloletnich zmaganiach matki z uzależnionym synem oraz o tym, jak zażywanie substancji psychoaktywnych przez dziecko wpływa na relacje z rodziną i przyjaciółmi.

Kursy wideo

Allies in Recovery - platforma e-learningowa umożliwiająca poznanie opartej na dowodach naukowych metody interwencji wobec bliskiej osoby cierpiącej z powodu uzależnienia.

Program IGNTD Hero "Nohab" - program, który rewolucjonizuje sposób, w jaki ludzie uzyskują pomoc w walce z uzależnieniami i kompulsywnymi nawykami.

Parent Craft - internetowy kurs wideo, który uczy rodziców umiejętności potrzebnych do stawienia czoła ryzyku związanemu z nadużywaniem substancji. Parent CRAFT jest oparty na sprawdzonej metodzie CRAFT.

Regain Your Hope - kurs wideo dla rodziców lub innych członków rodziny, których nastolatek lub młody dorosły zmaga się z eksperymentowaniem, uzależnieniem lub nałogiem. Kurs oparty jest na metodzie CRAFT.

We the Village - to sprawdzony program dla rodzin, który pozwala nauczyć się umiejętności i tego, co musisz wiedzieć, gdy ktoś, kogo kochasz, jest w trakcie uzależnienia lub odwyku.

Filmy

Behind theOrange Curtain (Za pomarańczową kurtyną ) - przedstawia prawdziwą historię tego, co dzieje się w Orange County w Kalifornii w związku z zażywaniem leków na receptę.

HBO Addiction - pełnometrażowy film dokumentalny ADDICTION jest centralnym punktem projektu Addiction, przedstawiającym obecny stan uzależnień w Ameryce. Wiodący eksperci w dziedzinie uzależnień od narkotyków i alkoholu dzielą się najnowszymi przemyśleniami na temat leczenia i powrotu do zdrowia.

Overtaken, The Documentary - Jodi Barber i Christine Brant to dwie mamy, które zrealizowały swój cel, jakim było nakręcenie krótkometrażowego filmu dokumentalnego przedstawiającego zmagania młodych ludzi z uzależnieniem.

Anonimowi ludzie - Greg Williams stworzył pełnometrażowy film dokumentalny o ponad 23 milionach Amerykanów żyjących w długotrwałym odwyku od uzależnienia od alkoholu i innych narkotyków.

Wasted - film dokumentalny- W filmie dokumentalnym Wasted reżyserka Maureen Palmer wyrusza za swoim partnerem życiowym, alkoholikiem z pięcioletnim okresem trzeźwości, na poszukiwanie najlepszych nowych, opartych na dowodach naukowych metod leczenia uzależnień.

Strony internetowe

Breaking the Cycles - badania, informacje, osobiste doświadczenia i opinie na temat nadużywania alkoholu i tematów związanych z uzależnieniami.

Center for Motivation and Change to jedyna w swoim rodzaju prywatna grupa klinicystów i naukowców w Nowym Jorku, specjalizująca się w leczeniu uzależnień od substancji i zachowań kompulsywnych. Można tam znaleźć kopię internetową Przewodnika dla rodziców w 20 minut oraz ich blog z pomocnymi informacjami.

Katalog tanich i bezpłatnych placówek leczenia uzależnień od alkoholu i narkotyków - to nowe źródło informacji od fundacji Changing Lives Foundation.

National Institute on Drug Abuse (NIDA) NIDA for teens edukuje młodzież w wieku od 11 do 15 lat (a także ich rodziców i nauczycieli) w zakresie nauki stojącej za nadużywaniem narkotyków.

Partnership for Drug-Free Kids (Partnerstwo na rzecz Dzieci Wolnych od Narkotyków) pomaga rodzinom w znalezieniu odpowiedzi na pytania dotyczące używania narkotyków przez nastolatków. Wspierając rodziny i angażując się w pracę z nastolatkami, przyczynia się do zmniejszenia liczby osób nadużywających substancji psychoaktywnych.

SMART Recovery for Families and Friends posiada skuteczne i łatwe do nauczenia się narzędzia, które pomogą zarówno Tobie, jak i Twojemu bliskiemu. Nasze metody oparte są na narzędziach SMART Recovery i terapii CRAFT (Community Reinforcement & Family Training).

Trzeźwe Rodziny udostępniają listę materiałów CRAFT dla rodzin borykających się z uzależnieniem.

Substance Abuse and Mental Health Services działa na rzecz poprawy jakości i dostępności profilaktyki uzależnień, leczenia uzależnień od alkoholu i narkotyków oraz usług w zakresie zdrowia psychicznego. Tutaj znajdziesz link do wyszukiwarki usług leczenia uzależnień.

The Fix to codzienna mieszanka najświeższych wiadomości, ekskluzywnych wywiadów, raportów śledczych i esejów na temat trzeźwego życia.


Jeśli martwisz się o swoje dziecko, wiedz, że możesz liczyć na pomoc.

Mam nadzieję, że dzięki tym materiałom dowiesz się więcej o tym, gdzie szukać pomocy dla rodzin z problemem uzależnienia.

Dziękuję za wszystko, co robicie, by pomóc swoim dzieciom zachować zdrowie!

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾