•   Piątek, 12 lipca 2024
Leczenie

5 zaskakujących faktów na temat picia alkoholu przez nieletnich

Zapytaj jakiegokolwiek nauczyciela szkoły średniej lub doradcę zawodowego o picie alkoholu przez nieletnich, a odkryjesz, że statystyki dotyczące picia alkoholu przez nieletnich mogą być bardzo niepokojące. Rodzice mogą szybko zwrócić uwagę na dobre stopnie lub wyniki sportowe jako dowód na to, że "to nie moje dziecko", ale fakty dotyczące statystyk picia alkoholu przez nieletnich wskazują, że rzeczywiście wielu nastolatków pije znacznie więcej i częściej, niż ich rodzice zdają sobie sprawę.

  • Młodzież (osoby w wieku od 12 do 20 lat) spożywa 11% alkoholu spożywanego w Stanach Zjednoczonych. Ponad połowa amerykańskich nastolatków (około 65%) próbowała przynajmniej raz pić przed ukończeniem 18 roku życia. Kiedy nastolatki podejmują zachowania związane z piciem alkoholu, około 90% wypijanego przez nie alkoholu jest spożywane podczas epizodów upijania się. Oznacza to, że nastolatki są znacznie bardziej narażone na jednorazowe spożycie alkoholu niż osoby dorosłe. Binge definiuje się jako wypicie w krótkim czasie (zazwyczaj około dwóch godzin) takiej ilości alkoholu, że stężenie alkoholu we krwi osiąga poziom .08 g/dL. W przypadku młodszych nastolatków (w wieku 12-13 lat), trzy drinki wystarczą, by uznać to za "binge". W przypadku 14-15-latków cztery drinki są określane jako "binge", a w przypadku nastolatków w wieku 16-17 lat pięć drinków jest typowym "binge". Nastolatki, które zgłosiły, że piją przed 15 rokiem życia, są sześciokrotnie bardziej narażone na poważne problemy z uzależnieniem od alkoholu w późniejszym okresie życia niż te, które czekały z rozpoczęciem picia do osiągnięcia wieku 21 lat. Centers for Disease Control and Prevention szacuje, że każdego roku ponad 4000 nastolatków umiera z powodu picia alkoholu przez nieletnich (bezpośrednio z powodu przedawkowania alkoholu, samobójstwa lub pośrednio z powodu wypadków lub przemocy).

Zrozumienie przyczyn picia alkoholu przez nieletnich może pomóc w prowadzeniu działań prewencyjnych i leczeniu alkoholizmu. Edukacja, zarówno nastolatków, jak i ich opiekunów, jest pierwszym ważnym krokiem. Zapoznanie się ze statystykami dotyczącymi picia alkoholu przez nieletnich może pomóc nastolatkom i tym, którzy ich kochają, lepiej zrozumieć zakres tego problemu i pracować nad odwróceniem tych tendencji.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾