•   Czwartek, 30 maja 2024
Porady

Picie i media społecznościowe: 4 Wskazówki dotyczące ochrony zdrowia

Jeśli wyzdrowiejesz po zażyciu narkotyków lub alkoholu, wyzwalacze mają dużą moc. Spustem może być zapach, piosenka lub odgłos trzaskającego lodu w szklance. Może to być również stanowisko w mediach społecznościowych, które przedstawia zimną puszkę piwa lub przyjaciół zgromadzonych wokół ogniska, radośnie pijących drinki. Podczas rekonwalescencji ważne jest, aby dobrze się chronić, w tym przed tym, co się widzi i gdzie się wybiera, aby uniknąć tego typu wyzwalaczy. Niestety, media społecznościowe nie zawsze są twoimi przyjaciółmi, zwłaszcza jeśli jesteś w trakcie rekonwalescencji i uczestniczyłeś w programie leczenia uzależnień. Picie i media społecznościowe mogą być toksycznym połączeniem. Oto, co zalecamy w The Right Step na temat tego, jak chronić się podczas interakcji z mediami społecznościowymi.

Sprawdź swoją listę znajomych

Odzyskanie sił i uczestnictwo w centrum leczenia uzależnienia od alkoholu to początek nowego życia. To twoja druga szansa. W związku z tym nie zaleca się utrzymywania bliskich więzi z tymi, którzy nadal używają alkoholu. Zanim obejrzysz swój kanał w mediach społecznościowych, poświęć trochę czasu na sprawdzenie listy osób, które uważasz za przyjaciół. Możesz je wyciszyć, jeśli nieprzyjaźń wydaje się zbyt agresywna, ale ważne jest, aby oddzielić się od tych, którzy rutynowo robią zdjęcia w dobrym czasie z użyciem narkotyków lub alkoholu. Ogólnie rzecz biorąc, upewnij się, że Twoja linia czasu jest bezpieczna przed postami partyjnymi, które mogłyby zadziałać jako czynniki wyzwalające i zagrozić Twojemu powrotowi do zdrowia.

Zajmij swoje stanowisko

Jesteś w trakcie rekonwalescencji. Teraz jest czas, by stać wysoko i być dumnym. Nie bójcie się mówić o swoich osiągnięciach na portalach społecznościowych. Podzielcie się swoimi zwycięstwami i dajcie znać wszystkim, co w rezultacie osiągnęliście. Na przykład, rozważ umieszczenie na swoim profilu banera, który potwierdza Twój status jako osoby w trakcie rekonwalescencji. Pomoże to zniechęcić przyjaciół i przypadkowych znajomych do nieświadomego sabotowania Twoich postępów. Daj wszystkim znać, że picie i media społecznościowe nie pasują już dobrze do siebie w Twoim życiu.

Inspiruj innych

Negatywność nie jest twoim przyjacielem, gdy dochodzisz do siebie po chorobie związanej z używaniem narkotyków lub alkoholu. Utrzymuj swoje stanowiska pozytywne i podnoszące na duchu, bardziej dla własnego dobra, ale także po to, by inspirować innych. Nie trzeba przyjmować roli Mary Poppins na swojej osi czasu, ale dobrze jest być pozytywnym. Pozytywność jest potężnym narzędziem w zapobieganiu nawrotom choroby i powodzeniu powrotu do zdrowia. W The Right Step chcemy, abyś opublikował i podzielił się tymi rzeczami, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy, że możesz być odnowiony. W ten sposób, picie i media społecznościowe nie będą miały nad tobą żadnej władzy.

Unikaj postów, które gloryfikują picie.

Nawet po sprawdzeniu listy znajomych i zaalarmowaniu innych o Twoim nowym życiu w powrocie do zdrowia, czasami ktoś podzieli się posadą, która gloryfikuje picie i media społecznościowe. To jest w porządku. Już jest, a ty się temu przyglądasz. Patrzcie na to i ruszajcie dalej. Nie ma nad tobą żadnej władzy teraz, gdy jesteś na odwyku.

Może to sprawia, że tęsknisz za dawnymi czasami. Może wygląda wystarczająco dobrze, by wspiąć się po ekranie i pić. Poczuj te emocje i rozpoznaj je po tym, czym są - uczuciami. Nie musisz na nie działać i nie oceniaj siebie surowo za to, że je masz. Podpisz się na swojej stronie i idź dookoła swoich ludzi, swoich nowych ludzi, być może z centrum leczenia uzależnień mężczyzn lub centrum leczenia uzależnień kobiet. Znajdź tam siłę i jedność, a będziesz zaskoczony, jak łatwo staje się zerwać związek między piciem a mediami społecznościowymi w swoim życiu.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾