•   Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

5 Statystyki dla nastolatków prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwym (Must-Know)

Śmierć nastolatków po pijanemu jest tragiczna i można jej zapobiec. Im więcej wiesz o tym problemie, tym lepiej przygotuj swojego nastoletniego syna lub córkę do dokonywania mądrych wyborów, gdy tylko będą mieli możliwość prowadzenia pojazdu z pełnym prawem jazdy. Dowiedz się więcej o statystykach dotyczących prowadzenia pojazdów przez nastolatków po pijanemu, aby być lepiej poinformowanym.

5 Statystyki dla nastolatków prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwym (Must-Know)

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) dostarczają następujących obowiązkowych statystyk dotyczących prowadzenia pojazdów przez nastolatków pod wpływem alkoholu:

  1. Od 1991 r. wskaźnik prowadzenia pojazdów przez nastolatków spadł o 54%. Dziesięć procent nastolatków pije i prowadzi samochód. Przekłada się to na około 2,4 miliona przypadków prowadzenia pojazdów przez nastolatków miesięcznie. Dla kierowców w wieku 20 lat i młodszych ryzyko śmierci w wypadku samochodowym po spożyciu alkoholu jest 17 razy większe niż ryzyko śmierci w wypadku samochodowym po nie spożyciu alkoholu. W 2010 r. 20% wszystkich nastoletnich kierowców, którzy uczestniczyli w śmiertelnych wypadkach samochodowych, miało alkohol w swoich układach. Wśród nastolatków, którzy powiedzieli, że pili i prowadzili samochód w ciągu ostatniego miesiąca, 85% stwierdziło również, że w tym samym okresie pili pod wpływem alkoholu.

Dlaczego 5 statystyk dotyczących obowiązkowej jazdy pod wpływem alkoholu dla nastolatków jest ważne?

Chociaż w USA zabronione jest spożywanie alkoholu przez osoby poniżej 21 roku życia, nastolatki wciąż znajdują sposoby, aby go zdobyć. Naucz nastolatków, jak w razie potrzeby szukać leczenia nadużywania alkoholu. A kiedy Twoje dziecko osiągnie pełnoletniość, musi wiedzieć, jak zachować bezpieczeństwo. Dlatego ważne jest, aby nie traktować alkoholu jako tematu tabu. Zamiast tego należy regularnie prowadzić otwarte i uczciwe rozmowy na ten temat.

W szczególności naucz nastolatka, aby nie poddawał się presji rówieśników i nigdy nie wsiadał do samochodu z pijącym kierowcą. Śmierć nastolatków za jazdę po pijanemu nie tylko grozi kierowcy, ale każdemu, kto siedzi z nim w samochodzie i każdemu, kto dzieli z nim drogę.

Kiedy Twój nastolatek jest pełnoletni, powinien wiedzieć lepiej niż wsiadać za kierownicę samochodu podczas picia. Wyjaśnij, że zawsze lepiej jest zadzwonić do kogoś na przejażdżkę lub skorzystać z taksówki jak Uber, niż jechać pod wpływem alkoholu. Wystarczy sekunda, aby doszło do tragicznego wypadku.

Zapewnij swoim nastolatkom leczenie uzależnienia od alkoholu, którego potrzebują

Czy twój nastolatek zmaga się z uzależnieniem od alkoholu? Jeśli tak, ważne jest, abyś jak najszybciej otrzymał od nich leczenie. Uzależnienie od alkoholu wpływa na miliony ludzi w całym kraju. Zezwolenie na nieleczone uzależnienie od alkoholu może być niebezpieczne. W Right Step leczymy różne metody leczenia uzależnień, w tym:

  • Terapia rodzinna Terapia grupowa Terapia poznawczo-behawioralna Terapia dialektyczna Terapia behawioralna Terapia urazowa

Co więcej, leczymy również kilka innych uzależnień, takich jak:

  • Uzależnienie od kokainy Uzależnienie od heroiny Uzależnienie od mety Uzależnienie od benzo Uzależnienie od opioidów

Jeśli chcesz pomóc swojemu nastolatkowi w leczeniu uzależnień, możemy pomóc. Aby dowiedzieć się więcej o 5 musi znać statystyki dotyczące prowadzenia pojazdów przez nastolatków po pijanemu, lub aby zapisać nastolatka do naszego programu leczenia uzależnień od alkoholu, zadzwoń pod numer 17135283709 już dziś. Razem pomożemy Twojemu nastolatkowi wejść na ścieżkę powrotu do zdrowia i przezwyciężyć jego uzależnienie od alkoholu.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾