•   Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
Informacje

Czy nieletni piją na wschodzie?

Picie nieletnich jest powszechnym zjawiskiem, które prowadzi do tysięcy zgonów i dziesiątek tysięcy urazów w Stanach Zjednoczonych każdego roku. Z tych i innych powodów urzędnicy zdrowia publicznego kładą duży nacisk na zmniejszenie liczby Amerykanów poniżej 21 roku życia, którzy spożywają alkohol. Wysiłki te opłaciły się, a obecne fakty dotyczące spożywania alkoholu przez nieletnich pokazują, że od 20 lat praktyka ta stale się zmniejsza.

Fakty i dane liczbowe dotyczące picia alkoholu przez nieletnich

Ponad 10% alkoholu sprzedawanego w USA jest spożywane przez nastolatków, nastolatków i młodych dorosłych, którzy nie osiągnęli jeszcze 21. roku życia. Mniej więcej jedna trzecia wszystkich 15-latków przynajmniej raz wypiła alkohol. Prawie dwie trzecie wszystkich 18-latków spożyło alkohol. Nieletni pijący alkohol mają bardzo niefortunną tendencję do brania udziału w upijaniu się, co prowadzi do szybkiego spożycia alkoholu w ciągu nie więcej niż dwóch godzin. W każdym wieku pijaństwo alkoholowe poważnie zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych problemów, do których należą:

  • Wypadki samochodowe i inne wypadki Napaść fizyczna i inne formy przemocy umyślnej Napaść na tle seksualnym i gwałt oraz zatrucie alkoholowe

Długoterminowy spadek

Narodowy Instytut ds. Nadużywania Narkotyków wykorzystuje coroczne, ogólnokrajowe badanie pod nazwą Monitoring the Future (MTF) w celu uzyskania aktualnych informacji na temat spożycia alkoholu przez nieletnich w Ameryce. Badanie to opiera się na danych zebranych od trzech grup nastolatków: uczniów ósmej klasy, dziesiątej klasy i dwunastej klasy. Dane dotyczące MTF wskazują na długotrwały spadek spożycia alkoholu przez nieletnich w każdej z tych grup. Ta tendencja spadkowa rozpoczęła się w połowie lat dziewięćdziesiątych i utrzymuje się co najmniej do końca 2016 r. (ostatni rok z dostępnymi danymi). W 2016 r. 7,3 % wszystkich ósmoklasistów spożywało alkohol w przeciętnym miesiącu. Średnia dla 10. klasy wynosiła 19,9%, podczas gdy 33,2% z 12. klas piło w przeciętnym miesiącu. Pomimo długotrwałego spadku spożycia alkoholu przez nieletnich, znaczna liczba młodych ludzi oczywiście nadal pije. W rzeczywistości alkohol nadal plasuje się powyżej marihuany/konopi indyjskich jako najczęściej używanej substancji wśród osób nieletnich. Fakt ten wskazuje na ciągłą potrzebę ograniczenia spożycia alkoholu i znalezienia odpowiednich środków leczenia alkoholowego dla młodych konsumentów, u których występują zdiagnozowane problemy alkoholowe. Zasoby: "Picie nieletnich" - Krajowy Instytut ds. Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu https://pubs.niaaa.nih.gov/publications/UnderageDrinking/UnderageFact.htm "Monitoring the Future 2016 Survey Results" - Krajowy Instytut ds. Nadużywania Narkotyków https://www.drugabuse.gov/related-topics/trends-statistics/infographics/monitoring-future-2016-survey-results.

Warto przeczytać:

Czym jest polineuropatia alkoholowa? Czytaj więcej
Agresja po alkoholu – dlaczego alkoholik jest agresywny? Czytaj więcej
Objawy zespołu abstynenckiego Czytaj więcej

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾