•   Piątek, 12 lipca 2024
Porady

Rola rodziców w uzależnieniu nastolatków

Wszędzie tam, gdzie młodzież patrzy w telewizji, na billboardy, w magazynach, w Internecie i w radiu, widzi wiadomości o alkoholu, seksie i narkotykach. Ciągle są narażeni na kontakt z tymi wiadomościami i są pod wpływem tego, co widzą, czytają i słyszą. To, co młodzież widzi w swoim codziennym życiu, może mieć negatywny wpływ na jej zachowanie. Ponad jedna trzecia amerykańskich nastolatków zwraca się ku alkoholowi lub narkotykom. 32 procent nastolatków twierdzi, że pije. 19 procent twierdzi, że używa narkotyków, a 15 procent, że pije zarówno alkohol, jak i narkotyki. To może sprawić, że rodzic będzie czuł się beznadziejnie i nie będzie w stanie kontrolować tego, co robią jego nastolatki. Więc co mogą zrobić rodzice, aby pomóc? Przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się, jaka jest rola rodzica w uzależnieniu nastolatków i jak możesz pomóc swoim dzieciom przezwyciężyć uzależnienie.

Zostań uważnym obserwatorem

Pierwszym krokiem do powrotu do zdrowia jest uważne obserwowanie zachowań młodzieży. Zwróć szczególną uwagę na drobne szczegóły, które składają się na ich życie. Zwracaj uwagę na zmiany w zachowaniach przyjaciół, wzorcach snu, ocenach, nastrojach, osądach i osobowości. Kiedy zauważysz te zmiany, uważaj, aby nie wyciągać z nich wniosków. Uzależnienie nastolatków chemicznie zmienia ich mózg, więc nie zawsze są gotowi usłyszeć, co mają do powiedzenia rodzice.

Rodzice muszą stworzyć odpowiednie środowisko domowe, aby nastolatki nadal otrzymywały potrzebną im miłość i wsparcie. Nastolatki muszą czuć, że ich rodzice są godni zaufania. Jest to czas, aby ich wysłuchać i podjąć szczery wysiłek, aby usłyszeć, przez co przechodzą. Prowadząc otwarte dyskusje na ten temat, można lepiej zrozumieć, w jaki sposób doszło do tego punktu i pomóc im w drodze do wyzdrowienia.

Zasada nr 1 Rola Rodzica w Uzależnieniu Młodzieży: Miej zasady

Po zbudowaniu tego zaufania między rodzicem a dzieckiem, rodzice i nastolatki mogą współpracować w celu podjęcia kroków zmierzających do wyzdrowienia. Po pierwsze, rodzice muszą ustalić granice, aby nastolatki wiedziały, czego się od nich oczekuje. Ustalenie konkretnych zasad wyeliminuje takie wymówki, jak "nie wiedziałem". Wyeliminuje to również mylenie "niewypowiedzianej zasady", że dziecko lub nastolatek nie wiedział, że nie powinien brać narkotyków.

Razem z tobą nastolatku, ustalcie jasne i konkretne zasady. Przedstawcie również bezpośrednie konsekwencje, jakie poniosą w przypadku złamania zasad. Konsekwencje te muszą być stanowcze, nieelastyczne i konsekwentnie przeprowadzane w przypadku złamania danej zasady. Pomaga to nastolatkom wiedzieć, co robić, a czego nie robić.

Poszukuj profesjonalnej pomocy

Nawet jeśli rodzice mogą myśleć o profesjonalnej pomocy w ostateczności, to im wcześniej rodzice będą starali się leczyć stacjonarnie lub ambulatoryjnie swoje dziecko z powodu jego uzależnienia od narkotyków lub alkoholu, tym lepiej. Nastoletnie umysły i ciała wciąż się rozwijają, więc używanie narkotyków przez nastolatków może szybciej przerodzić się w uzależnienie niż u dorosłych. Ze względu na ten okres rozwoju, nastolatki nie zawsze podejmują najlepsze decyzje samodzielnie. Wykwalifikowany doradca rodzinny lub doradca ds. uzależnień dla nastolatków może ocenić i ocenić problem uzależnienia nastolatka oraz zalecić odpowiednie leczenie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾